CSC_0015Již desátým dílem dnes od 20:00 pokračuje pořad televize Prima family Česká 30, který uvádí Martin Dejdar. Zábavnou hitparádu českých filmů na téma „Neherci“ dnes budou hodnotit jedni z nejznámějších „neherců“ Jirka Mádl, Broněk Černý a Martina Adamcová. „Není malých rolí, jsou jen malí herci,“ říká jedno životní moudro. Jsou ale také herci, kteří za sebou mají často i velké role, přitom však žádnou hereckou školu nevystudovali. V desátém díle pořadu Česká 30 uvidíte ty největší talenty od přírody, které byly před kamerou rovnocennými partnery svým zkušeným spoluhráčům a mnohdy slavné kolegy i zastínily. Do svých filmů si takové lidi často obsazoval například Miloš Forman, Jiří Menzel nebo Zdeněk Troška. Někteří své role sehráli tak dobře, že možná ani netušíte, že jsou vlastně neherci, čili naturščikové. A jsou mezi nimi lidé nejrůznějších profesí – nejen zpěváci nebo režiséři a moderátoři, ale také modelky, hokejista, řidič kamionu, účetní, dokonce i budoucí prezident. Kdo z nich nejvíc zaujme hosty, kteří si opět mezi sebe rozdělí rovným dílem třicítku vybraných ukázek a jednu z nich vyberou jako takzvanou divokou kartu? 

Jiří Mádl jde už několik let z filmu do filmu. A většina jeho fanoušků si ani neuvědomuje, že právě on je typickým nehercem. Jirka přizná, že o herectví se začal zajímat tak trochu z nouze, když musel přestat hrát hokej. Myslel si, že bude profesionálním hokejistou. A snil i o tom, že si jednou zahraje se slavným Dominikem Haškem. Jeho sen se vyplnil, i když Jirka si se svým idolem poprvé zahrál úplně jinde, než si kdysi představoval. Místo na ledové ploše se potkali před kamerou. Ve studiu prozradí, jak se jejich první setkání odehrálo.

Broněk Černý je muž jedné role. Kdo by si nepamatoval jeho vesnického chasníka Vencu Konopníka z Troškovy trilogie Slunce, seno... Přišel se prý tenkrát podívat na natáčení, protože filmaři se utábořili ve vesnici, kde bydlel. A oni ho drapli a dali mu tak velkou roli. Tento řidič kamionu si zahrál před kamerou víckrát, ale už nikdy svého Vencu Konopníka nepřekonal.
Martina Adamcová není typická neherečka. Vystudovala totiž herectví v Rusku pod vedením proslulého Olega Tabakova. Proslavily ji filmy Víta Olmera, v nichž dostala pokaždé poněkud lechtivou roli. V devadesátých letech odešla do Kanady, kde žije dodnes. A ve své kariéře pokračuje menšími rolemi v amerických filmech. Martina při sledování některých nehereček prozradí, jaké plány má ve své profesi do budoucna. Sledujte další díl pořadu Česká 30.
Sledujte desátý díl pořadu Česká 30 dnes na Prima family ve 20.00 hodin.

CSC_0024DSC_0003DSC_0031DSC_0032DSC_0040DSC_0034DSC_0045

Novinky

Den památky obětí komunistického režimu Den památky obětí komunistického režimu 25. 6. 2018 -   Účastnil jsem se pietního aktu ke Dni památky obětí komunistického režimu u... Číst dál
Hory únor 2018 Hory únor 2018 25. 2. 2018 -   Krásné nedělní probuzení! Konečně prázdniny, konečně na horách! A... Číst dál