Číst dál... 

Účastnil jsem se pietního aktu ke Dni památky obětí komunistického režimu u Památníku Vojna Lešetice. V těchto místech byly uvězněny stovky nevinných lidí a dlouhá léta zde byly v nelidských podmínkách týráni komunistickým režimem.

Za těmito dráty bylo zavražděno komunisty mnoho lidí, kteří jen toužili po svobodě a nebáli se říkat pravdu.

Mám obrovskou radost, že se k tomuto tématu vázaly práce žáků a studentů ze širokého okolí. Vždyť co jiného nám zbývá, než mít naději v mladou generaci, když ta stará selhává.

Co budeme odpovídat našim dětem, až se nás zeptají, jak je možné, že jsme dopustili, aby se šestiprocentní komunisti zpupně vysmívali obětem jejich zvůle a byli jazýčkem na politických vahách?

Styďte se všichni, kdo kolaborujete s komunisty jen proto, abyste ve svých funkcích získávali moc a majetek! Sociální demokraté, i oni mají šanci se svými šesti procenty obsadit ministerská křesla. Tak hurá proti všem zásadám, prohlášením i proti svědomí. I proti vlastním kolegům a straníkům. Účel světí prostředky. A premiérova partaj? Ani nemluvit. Mnozí do ní lezli ze stejných důvodů, jako se dřív lezlo ke komunistům. A co ti slušní? Probuďte se a mějte sílu říct vlastní názor nahlas a stát si za ním tak jako ti, kteří za to dříve skončili za komuušským ostnatým drátem! Čest jejich památce!

Číst dál... 

Krásné nedělní probuzení! Konečně prázdniny, konečně na horách! A konečně zima!

Číst dál... 

Se Sagim jsme si udělali výlet do Chorvatska.

Číst dál...

Dublin je super a u „Sládka“ je to hodně slavné místo! Tam se dobře pije.

Včera jsme dotočili film s pracovním názvem Kluci z hor.

26. července 2016 došlo ke kuriózní situaci. Měl jsem natáčet dva různé filmy na dvou různých místech republiky. A to dost daleko od sebe. Jedno místo – blízko Náchoda, to druhé kousek od Zlína. Cesta dlouhá 226 km. Nejrychlejší cesta autem 3 hodiny a 12 minut.
Režisér na jednom place mě potřeboval do 12 hod., ten druhý na place číslo dvě od 13 hod.! Teď, co s tím? Několik dnů jsme kombinovali všechny možné způsoby dopravy, ale nic nevyhovovalo. Až někdo nahlas řekl to, čeho jsem se celou dobu obával: "Jedině letadlem!" A bylo to. Domníval jsem se a slepě doufal, že je to jen fór. Nebyl. A tak se absurdita stala skutečností. Poletí pro mě letadlo! Jenom pro mě! Každý druhý by se asi radoval, chlubil a jásal. Nikoliv já, člověk trpící leteckou fóbií. A ještě tak maličkým letadlem. Najednou tu byl 26. červenec 2016. Budíček ve 4.45 ráno a už to začalo. Před dvanáctou odlet z natáčení filmu Dukát černé paní z hradu Lukova na letiště v Kroměříži a odtud skutečně na natáčení filmu Kluci z Hor v Trubějově nad Náchodem. A jak to probíhalo? Zhruba takhle…

 

Točím teď dva filmy naráz, a tak čas od času potřebuji rychlý přesun z placu na plac.

Novinky

Den památky obětí komunistického režimu Den památky obětí komunistického režimu 25. 6. 2018 -   Účastnil jsem se pietního aktu ke Dni památky obětí komunistického režimu u... Číst dál
Hory únor 2018 Hory únor 2018 25. 2. 2018 -   Krásné nedělní probuzení! Konečně prázdniny, konečně na horách! A... Číst dál